Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Takto vyzerá ekuména? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Mali by ste si trochu utriedit o kom a o com chcete pisat. Na jednej strane vycitate "Takto asi vyzerá ekuména na Slovensku v praxi ...od bratov katolíkov?" resp. "toto sa však môže stať asi len na Slovensku"
a na druhej tvrdite, ze "Vediem k tomu aj svoje deti, aby videli a mali v úcte v prvom rade človeka nie luterána, rímskeho katolíka, pravoslávneho, gréckeho katolíka, Róma, Poliaka...atď." Zda sa, ze nie ste az taky svedomity v nerozlisovani, ako tvrdite. Ak by Vam islo o ekumenu, tak ten clanok odsudite pre jeho obsah a nenaznacujete ako keby bol stanoviskom vsetkych katolikov. Je mi jasne, ze katolici sa casto spravaju voci svojim "mensim a mladsim" bratom casto neuctivo, ale to nie je dovod oplacat nam podobnou mincou. Nabuduce skuste radsej nieco pozitivne o ekumene, negativ je na internete aj tak dost.
 
Hodnoť

K veci:

K článku v pravykatolik: Na rozdiel od vyjadrení A. Polckovej, ktorá je minimálne verejným predstaviteľom určitého cirkevného zboru (a jej odporúčanie je v rozopre s odporúčaním Zboru biskupov ECAV) je článok v pravykatolik súkromným názorom - dokonca je názorom laika, pretože www stránka pravykatolik je bez akýchkoľvek pochybností súkromná. To je také podstatné, že celý Váš článok, ktorý toto vôbec neuvádza, vyzerá v tomto svetle podstatne inak. S obsahom článku v pravykatolik môžeme nesúhlasiť, ale vždy treba povedať, že to nie je oficiálny názor katolíckej cirkvi. Na ekuménu, jej podoby a rozsah, môže mať každý katolík svoj vlastný názor, keďže to nie je článkom katolíckej viery. Článok v pravykatolik upozorňuje na javy v ECAV, ktoré sú, žiaľ aj podľa mňa, pravdivé. To čo ECAV úplne zrejme chýba ako to najdôležitejšie, je absencia autority vo veciach viery, morálky a disciplíny a ktorá okrem toho poskytuje veriacim základnú orientáciu v iných dôležitých životných okolnostiach.
 

 

Len nesamostatný mentálny plaz sa potrebuje koriť nejakým samoinštalovaným autoritám.
Sranda pritom je, že ani ortodoxné cirkvi nemajú takú centralizáciu, ako katoliban - hoci zrejme nejaký ten ich patriarcha/katolikos/whoever tam zrejme tiež vládne feudálne, ale predsa len ich "centralizácia" a"feudalizácia" je nižšia. Tam to už "kritikom" nevadí, lebo ortodoxie sú spravidla ešte kozervatívnejšie, ako oficiálny katoliban. (Pred pár dňami tu bol graf, kde napr. v antihomo leveli viedol islam on par s ortodoxiami.)
 
Hodnoť

Obyčajný klérofašizmus.

K článku Evanjelická ,,cirkev" - referendum, farárka Polcková za LGBT loby:
_
stredovek neskončil, stredovek trvá, piše sa v Obrane katolickej viery. Je to asi nejaká nová obrana v šachu, sicilská nestač ?
_
V katolíckej cirkvi sú modlitdby za referendum. Za občianské referendum. Za aké referendum sa ešte katolícka cirkev modlila ?
_
"prekračovanie Božích zákonov vedie ľudstvo k deštrukcii, skazenosti morálky, sexuálnej zvrátenosti ..." pišu katolíci dnes, keď sa oslavuje 70 výročie oslobodenia Auschwitzu. Na čele štátu, ktorí tam posielal občanov Slovenska bol katolický farár.
_
"Už to, že farárka predsedá na Bohoslužbe je neúcta k Bohu." Čo k tomu dodať ? Už, že porodila nejaká žena takého ***** ktorý napísal tento článok do Obrany katolickej viery, je neúcta k najvyššiemu.
_
Obrana katolickej viery je niečo, ako radikálny islamský terorizmus. Dávam do pozornosti SIS.
 

 

ved podaj trestne oznamenie, nech sa pobavime...
 
Hodnoť

 

To pisali vsetci bratia katolici? Sup sup nazad do skoly, alebo samostudiom si utriedit zakladne poznatky z logiky... Uz samotny nazov "pravy katolik" evokuje v cloveku nieco ako "prava SNS", alebo "pravy slovak"...
@autor: Naozaj stojite aj srdcom vzdy na strane mieru, pokoja a znasanlivosti, alebo si vzdy najdete vhodneho "brata", na ktorom idete "nieco" demonstrovat? (podobne ako ti, co hadzu do vreca vsetkych moslimov, lebo cast z nich su fanatici)
 
Hodnoť

 

Strom pozna clovek po ovoci, a ovocie tohto natahovania sa "pravych katolikov" a "pravych evanjelikov" je nenavist, takze takto to berme. Staci sa zucastnit par kat. omsi a ev. Bohosluzieb a spovedi a clovek zisti, ze viera sa vyznava ta ista, texty su skoro tie iste, zehnanie pokojom je to iste, takze o com cely ten boj? Diablova praca? Akoby som bojoval so svojim obeazom v zrkadle.
 

Presne tak.

Takže pokoj a bratská láska, brat Ľuboš ! A už vieš, kde máte referendovú miestnosť ?
 
Hodnoť

je suis "Špina"

Žijem so svojim partnerov už 12 rokov. Obaja sme zamestnaní a platíme dane. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou 3 hetero rodín, keďže sme krstní otcovia 6 krásnym deťom. A okrem iného som sa dnes dozvedel, že sme "širiteľmi moru a špina, ktorá patrí za hranice". Ak sa počas tej kázne nenašiel ani jeden veriaci, ktorý vstal a zhrozený odišiel, tak som stratil aj posledné ilúzie o Slovensku a stratil nádej, že raz snáď aj Slováci budú tolerantnejší. "Je suis Špina"!
 

Akí krstní otcovia

Snáď nie tí, čo sľúbili byť príkladom kresťanského života pre svoje krstňatá....
 

Isť príkladom

Áno, sľúbili sme ísť príkladom pre svoje krstňatá. Možno sme mali štastie na pána farára a pani farárku, že nemali s našou orientáciou problém. Nevidím v tom rozpor a som presvedčený, že zo všetkých "našich" krstných detí vyrastú slušní a toleratní ľudia. Ak ma ale niekto v kázni označí za "šíriteľa moru a špinu" len preto, že mám inú sexuálnu orientáciu, tak sa k tomuto označeniu potom hrdo hlásim.
 
Hodnoť

Vážený pán autor!

To ste tomu dali!

Stránka, na ktorú odkazujete, nie je stránkou komunity RKC. Myslíte si, že by RKC publikovala článok tvrdiaci, že pápež je Antikrist? Všimnite si tiež sekciu Predkoncilový katechizmus. Prečo predkoncilový? Vy ste ešte nič nepočuli o heréze odmietajúcej závery Koncilu?

Vidíte? Odsudzujete medzináboženské konflikty a teraz ste jeden spôsobili. Použijúc Vaše slová - šmahnutím ruky ste všetko zničili.

Našťastie sú ľudia, ktorý Vám na tento blud neskočia.

Pokiaľ nájdete odvahu sa ospravedlniť, môžete aj mailom. TvojOponent@gmail.com
Čitateľom sa dúfam ospravedlníte v samostanom blogu.

Jedno zrnko múdrosti na záver: Radšej dva krát hamovať, ako raz banovať
P.S.
Mne sa ospravedlnovať nemusíte, už som Vám odpustil.S predpokladom, že ste sa len nechtiac zmýlili...
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Dôchodok. 1 269
 2. Ondrej Prostredník: Vaša politická vízia ma uráža, pán minister Krajčí! 809
 3. Martin Ondráš: Agromafia sa vzdať nehodlá 257
 4. Martin Lindák: Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť? 246
 5. Věra Tepličková: Prichádza čas manipulácií a tlaku 199
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody. 197
 7. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 140
 8. Tibor Ferko: Tri citáty do pamätníka ministra Mareka Krajčího 120
 9. Soňa Bulbeck: Dvojaký meter v čase korony... 99
 10. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 87

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal :
 2. Vladimír Seman: Apolitický riaditeľ RTVS? Nezmysel. Nielen preto je Rezník na odstrel.
 3. Martin Žilinčík: Donald si prihrieva polievočku
 4. Lukáš Parízek: Automobilky - priateľ do dobrého počasia?
 5. Július Kovács: „Verím, že jediný spôsob, ako ľudí napraviť, je zabiť ich.“
 6. Matúš Kollárik: Korona
 7. Martin Krištoff: OPEC+ musí už dnes plánovať „exit“ stratégiu z utlmenej produkcie
 8. Štefan Vidlár: Tréma ešte raz
 9. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme, časť prvá Dohňanský. Zrazil človeka a kryl podvody.
 10. Martin Žilinčík: #Zodpovedná Zmena


Už ste čítali?