Takto vyzerá ekuména?

Autor: Ľuboš Sopoliga | 27.1.2015 o 12:26 | Karma článku: 6,97 | Prečítané:  1843x

Keď som si dnes ráno prečítal tento článok (Evanjelická ,,cirkev" - referendum, farárka Polcková za LGBT loby), myslel som si, že sa mi to sníva.

Tento link http://pravykatolik.sk/index.php/protestanti/252-evanjelicka-cirkev-referendum-fararka-polckova-za-lgbt-loby mi poslala moja najstaršia dcéra, ktorá študuje na Evanjelickom bilingválnom gymnáziu v Martine, kde študuje aj veľa katolíkov. Veľmi si vážim súčasného pápeža Františka. Jeho kroky, ktoré robí k reálnej ekuméne sa nedajú prehliadnuť.

Tento článok (http://pravykatolik.sk/index.php/protestanti/252-evanjelicka-cirkev-referendum-fararka-polckova-za-lgbt-loby), ktorý odporúčam prečítať si, mi pripadá ako zo stredoveku. ...toto sa však môže stať asi len na Slovensku. Veľmi krehké vzťahy, ktoré sa stáročia budujú (v roku 2017 bude 500 rokov od Lutherovej reformácie) my na Slovensku dokážeme zničiť „šmahom“ ruky. Pošliapať všetko, čo naši otcovia stáročia budovali je veľmi jednoduché. Samozrejme popritom ešte, ak nie je niečo v súlade s našou predstavou, si nezabudneme ešte „kopnúť“ a poukázať ihneď na smietku v oku bratovom. Takto asi vyzerá ekuména na Slovensku v praxi ...od bratov katolíkov?

P.S. Pochádzam z ekumenickej rodiny. Dedo z maminej strany bol luterán, dedo z otcovej strany je gréckokatolík a pradedo z maminej strany bol rímsky katolík (rodený Poliak). Myslím si, že mi to neuškodilo, skôr naopak, mal som možnosť vidieť ekuménu v praxi. Hľadať a vidieť čo nás spája. Ďakujem za to.

Vediem k tomu aj svoje deti, aby videli a mali v úcte v prvom rade človeka nie luterána, rímskeho katolíka, pravoslávneho, gréckeho katolíka, Róma, Poliaka...atď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?