Takto vyzerá ekuména?

Autor: Ľuboš Sopoliga | 27.1.2015 o 12:26 | Karma článku: 6,97 | Prečítané:  2004x

Keď som si dnes ráno prečítal tento článok (Evanjelická ,,cirkev" - referendum, farárka Polcková za LGBT loby), myslel som si, že sa mi to sníva.

Tento link http://pravykatolik.sk/index.php/protestanti/252-evanjelicka-cirkev-referendum-fararka-polckova-za-lgbt-loby mi poslala moja najstaršia dcéra, ktorá študuje na Evanjelickom bilingválnom gymnáziu v Martine, kde študuje aj veľa katolíkov. Veľmi si vážim súčasného pápeža Františka. Jeho kroky, ktoré robí k reálnej ekuméne sa nedajú prehliadnuť.

Tento článok (http://pravykatolik.sk/index.php/protestanti/252-evanjelicka-cirkev-referendum-fararka-polckova-za-lgbt-loby), ktorý odporúčam prečítať si, mi pripadá ako zo stredoveku. ...toto sa však môže stať asi len na Slovensku. Veľmi krehké vzťahy, ktoré sa stáročia budujú (v roku 2017 bude 500 rokov od Lutherovej reformácie) my na Slovensku dokážeme zničiť „šmahom“ ruky. Pošliapať všetko, čo naši otcovia stáročia budovali je veľmi jednoduché. Samozrejme popritom ešte, ak nie je niečo v súlade s našou predstavou, si nezabudneme ešte „kopnúť“ a poukázať ihneď na smietku v oku bratovom. Takto asi vyzerá ekuména na Slovensku v praxi ...od bratov katolíkov?

P.S. Pochádzam z ekumenickej rodiny. Dedo z maminej strany bol luterán, dedo z otcovej strany je gréckokatolík a pradedo z maminej strany bol rímsky katolík (rodený Poliak). Myslím si, že mi to neuškodilo, skôr naopak, mal som možnosť vidieť ekuménu v praxi. Hľadať a vidieť čo nás spája. Ďakujem za to.

Vediem k tomu aj svoje deti, aby videli a mali v úcte v prvom rade človeka nie luterána, rímskeho katolíka, pravoslávneho, gréckeho katolíka, Róma, Poliaka...atď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Aj Fica verejne podporili niektorí členovia predsedníctva, bez boja sa nevzdá

Peter Pellegrini v utorok Roberta Fica vyzval, aby položil funkciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Pellegrini ešte nemá silu na poriadne buchnutie po stole

Pellegrini má zatiaľ menšiu podporu ako Fico.


Už ste čítali?